22bet Estonia

July 10, 2023
81 Views

Estonia, a oficjalnie Republika Estońska, to mały północnoeuropejski kraj, który jest jednym z członków Unii Europejskich. Jego populacja liczy raptem 1,3 miliona obywateli. W tym kraju hazard pozostaje legalny od 1994 roku na podstawie ustawy o loteriach z tego samego roku. W przeszłości Estonia była częścią ZSRR, jednak udało się jej uzyskać niepodległość w 1991 roku, co umożliwiło również na uzyskanie możliwości na legalizację hazardu.

Pomimo oficjalnego zakazu, społeczeństwo Estonii bardzo chętnie uczestniczyło w rozgrywkach hazardowych. Odbywały się one w podziemiach, dopiero utworzenie narodowej loterii Estonii było szansą na zmianę. Jak kształtuje się dostępność do hazardu online? Czy w tym kraju mogą funkcjonować zagraniczni bukmacherzy, czy istnieje portal 22bet Estonia?

Historia hazardu w Estonii

Kraje pozostające pod jurysdykcją ZSRR nie miały możliwości stworzenia własnego, niezależnego prawa. W konsekwencji nałożony zakaz na hazard dotyczył także Estonii. Odzyskanie niepodległości w 1991 roku pozwoliło na kształtowanie prawa zgodnie z posiadanymi przez obywateli potrzebami. Aż do 1994 roku, Estończycy nie mogli mówić głośno o korzystaniu z usług bukmacherskich. Rok 1994 przyniósł ogromne zmiany. Utworzona została narodowa loteria Estonii, co było początkiem dalszych zmian.

Legalizacja innych form hazardu miała miejsce w 1995 roku w oparciu o ustawę o grach hazardowych. W 2008 roku stworzono nową ustawę o grach hazardowych, która od tego momentu stanowi główny akt prawny związany z hazardem. Jej głównym celem było uzyskanie kontroli i jednoczesna konsolidacja całej branży. Umotywowana była również zwiększeniem dochodów państwa, choć w rzeczywistości w ciągu dwóch lat od jej uchwalenia odnotowano ogromny spadek ilości zakładów hazardowych i nigdy ich wartość nie powróciła do maksymalnej wartości.

22bet Estonia

W 2008 roku, zalegalizowano również hazard online w Estonii. Pierwotnie rynek był otwarty wyłącznie dla lokalnych firm hazardowych. Dopiero w 2011 roku otwarto się na zagraniczne strony bukmacherskie. Konieczne jest uzyskanie przez bukmachera licencji na gry hazardowe. Nielicencjonowani bukmacherzy są blokowani przez dostawców usług internetowych. W rzeczywistości blokada jest nakładana na największych operatorów, a mniejszym udaje się działać bez jakichkolwiek ograniczeń.

Czy można i czy warto korzystać z 22bet Estonia?

Niestety, bukmacher 22bet nie świadczy swoich usług na terytorium Estonii. Nie posiada stosownej licencji. Za pomocą oficjalnej ścieżki teoretycznie nie można utworzyć konta na tej platformie przez Estończyków, choć niejednokrotnie można napotkać się na promocje dedykowane dla platformy 22bet Estonia. Spowodowane jest to przez brak możliwości przetwarzania płatności.

W rzeczywistości nierzadko Estończykom udaje się korzystać z tej platformy, jednak nie zawsze odbywa się to za pomocą podstawowych rozwiązań. Najczęściej stosowana jest zmiana adresu IP, a jednocześnie wiele możliwości dokonywania transakcji finansowych z platformą umożliwia uniknięcie bezpośredniego przekazywania środków z konta bankowego.

22BET ► Postaw na 22bet z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Author PECHOVANIKOLA@seznam.cz