22Bet Belgia

June 27, 2023
57 Views

Belgia, a właściwie Królestwo Belgii to jedno z bogatszych państw Europy Zachodniej. Znajduje się w centrum Unii Europejskiej, a liczebność populacji Belgii oscyluje wokół 11,5 mln obywateli. W tym kraju hazard jest legalny od 1851 roku, choć w międzyczasie dokonywane były liczne zmiany w zapisach, które także go zalegalizowały. Rząd nieustannie kontroluje ten sektor i dokłada wszelkich starań, aby eliminować zjawisko nielegalnego hazardu. Przestawiamy, jak kształtowały się zmiany w ustawodawstwie, czym były podyktowane, a także czy w tym kraju funkcjonuje 22Bet.be Belgia?

Historia hazardu w Belgii

Archeologom udało się dotrzeć do dokumentów, które wskazują, że już w 1300 roku, na terenie Belgii prowadzone były rozgrywki w grach karcianych i loterie. Loteria regionalna funkcjonowała w tym kraju już w XV wieku. Choć te przeszłe wydarzenia nie rzutują w jakikolwiek sposób na współczesny wygląd tego sektora. Belgia do 1830 roku pozostała pod rządami Holandii i w tym roku uzyskała swoją niepodległość. Hazard w Belgii został zalegalizowany w 1851 roku poprzez legalizację loterii. Od tego wydarzenia aż do 1999 roku cieszył się bardzo złą opinią. Nieustannie miały miejsce skandale związane z operacjami hazardowymi. Na przestrzeni tych latach, trzykrotnie był wprowadzony zakaz hazardu w 1872, 1902 i w 1999 roku.

22bet Belgia

W 2019 roku wprowadzono bardzo wiele nowych poprawek do ustawy o grach hazardowych. Wprowadzony został m.in. limit depozytów do wartości 500 euro na tydzień, Belgowie nie mogą korzystać z premii bonusowych w kasynach, możliwa jest płatność za pomocą karty debetowej. Ponadto społeczeństwo Belgii nie może uczestniczyć w zakładach organizowanych przez nie licencjonowanych zagranicznych bukmacherów.

Czy Belgowie mogą korzystać z 22bet Belgia?

Zdecydowana większość państw zabrania korzystania z nielicencjonowanych platform bukmacherskich, jednak wobec graczy nie wyciąga żadnych konsekwencji. W przypadku władz Belgii dostrzegalne jest działanie zmierzające w kierunku egzekwowania łamania zakazu. Belgowie mogą korzystać wyłącznie z platform, które posiadają licencję wydaną przez Gaming Commission. Ponadto ta instytucja stale współpracuje z różnymi instytucjami, aby móc sprawnie przeprowadzić kontrole. Dodatkowo zwiększono ilość urzędników, którzy mają uprawnienia do walki z graczami korzystającymi z nielicencjonowanych stron bukmacherskich.

22bet Belgia

W przypadku, gdy graczowi uda się udowodnić łamanie prawa może on zostać ukarany grzywną w wysokości wynoszącej nawet 25 tysięcy euro lub skazany na 3 lata więzienia. Grzywna nakłada na graczy zazwyczaj oscyluje w wysokości 500 euro. Platforma 22bet Belgia nie posiada stosownej licencji, która umożliwiłaby Belgom legalne korzystanie z witryny. Skutecznie zniechęca to graczy do korzystania z tych platform. Belgowie nadal mają możliwość rejestracji na 22bet Belgia, ponieważ są oni akceptowani przez bukmachera. Działania rządu skutecznie zniechęcają do podejmowania tych działań, dlatego zainteresowanie platformą w ostatnich latach maleje, choć oferta jest niezwykle atrakcyjna.

22BET ► Postaw na 22bet z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Author PECHOVANIKOLA@seznam.cz