22bet Albania

July 10, 2023
79 Views

Albania, Republika Albanii to małe państwo znajdujące się na Bałkanach. Populacja Albanii liczy wyłącznie 2,8 mln obywateli. W Albanii dominuje wyznanie muzułmańskie, jednak nie przeszkodziło to w legalizacji niektórych form hazardu. W Albanii tylko niektóre formy hazardu online są legalne, choć rząd zostawił otwartą furtkę dla osób, które chcą obstawiać zakłady u zagranicznych bukmacherów. Zatem czy w Albanii funkcjonuje platforma 22bet Albania?

Historia hazardu w Albanii

Zakaz hazardu w Albanii obowiązywał w okresie komunizmu, jednak społeczeństwo wykazywało coraz większe zainteresowanie tą gałęzią rynku, dlatego w 1991 roku został zalegalizowany. Hazard był w pełni zalegalizowany wyłącznie do 2018 roku, co było dość kontrowersyjne ze względu na zakazy podyktowane przez świętą księgę muzułmanów – Koran. Od stycznia 2019 roku zaczęła obowiązywać ustawa o grach hazardowych nr 75/2018, która zakazała zdecydowanej większość form hazardu.

Zgodnie z prawem dopuszczalne jest wyłącznie granie w bingo, uczestnictwo w loteriach i granie w licencjonowanych kasynach albańskich. W rezultacie konieczne okazało się zamknięcie aż 4400 zakładów hazardowych, co najbardziej dotknęło wszelkie salony gier. Równolegle ten radykalny krok spowodował, że zmniejszyły się wpływy do budżetu państwa o ponad 50 mln dolarów w skali roku.

22bet Albania

Konsekwencje okazały się zbyt dotkliwe, dlatego ówczesny prezydent Edi Rama poluźnił zakaz i zdecydował się na utworzenie strefy kasyn w Tiranie, stolicy Albanii. Funkcjonować mogą w niej wyłącznie kasyna, które posiadają stosowną koncesję Urzędu Nadzoru nad Hazardami. Nadal został utrzymany zakaz zakładów sportowych. Obecnie w strefie kasyn funkcjonują wyłącznie 3 kasyna.

22bet Albania

Wprowadzony zakaz na handel obowiązuje również na hazard online. Lokalne firmy utraciły możliwość prowadzenia swojej działalności w Internecie. Zagranicznych bukmacherów nie obowiązuje ten zakaz, ponieważ nie są objęte jurysdykcją albańską. Zakaz nie odnosi się do państwowej loterii online. W rzeczywistości Albańczycy nie powinni decydować się na obstawianie zakładów u zagranicznych buków, jednak w Albanii nie występują możliwości weryfikowania tego. Tylko niektóre zagraniczne platformy są odgórnie blokowane.

Czy Albańczycy mogą korzystać z 22bet Albania?

W rzeczywistości Albańczycy nie powinni korzystać z usług świadczonych przez zagraniczne portale bukmacherskie. Jest to w ich prawie określone jako nielegalne, jednak wobec nikogo nie były z tego tytułu wyciągane konsekwencje. Nie muszą posiadać także większych umiejętności informatycznych, aby móc wejść na platformę, ponieważ tylko niektóre są zablokowane.

Albańczycy z powodzeniem mogą korzystać z możliwości oferowanych przez 22bet Albania, ponieważ ten bukmacher akceptuje graczy z Albanii. Dla Albańczyków przewidziany jest cały szereg różnych promocji i bonusów, które dedykowane są zarówno dla nowych jak i stałych graczy. Twórcy doskonale chronią dane osobowe graczy, dlatego nie muszą obawiać się przekazania informacji o ich aktywności do rządu.

22BET ► Postaw na 22bet z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Author PECHOVANIKOLA@seznam.cz